najlepsze plaże na Korfu
Europa,  Grecja,  Podróże

10 najpiękniejszych plaż na Korfu

Grecka wyspa Korfu to niezliczone gaje oliwne, zielone cyprysy na wzgórzach i całe mnóstwo pięknych plaż. Planujesz wakacje na Korfu, ale nie wiesz, gdzie znajdują się najlepsze plaże? Musisz wiedzieć, że plaże na Korfu są bardzo różnorodne, dlatego każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie! Korfu oferuje plaże piaszczyste i kamieniste, plaże szerokie i małe plaże ukryte w zatoczkach. Gwarantuję Ci, że na Korfu są plaże idealne dla rodzin z dziećmi, ale są także miejsca, gdzie w cudownym otoczeniu można wypoczywać tylko we dwoje.

W tym wpisie pokażę Ci dziesięć wspaniałych plaż, które moim zdaniem należą do perełek na wyspie. A na sam koniec wpisu zostawiłam mały bonus! 🙂

Porto Timoni

Porto Timoni to bez wątpienia wizytówka Korfu. Dwie bliźniacze plaże, położone w malowniczej zatoczce, po dwóch stronach przesmyku. Lazurowa woda, soczyście zielone wzgórza i względny spokój. Brzmi bajecznie? I tak jest! Porto Timoni to moim zdaniem obowiązkowy punkt do odwiedzenia na Korfu. Nie ważne, czy chcesz plażować na plażach Porto Timoni i bliźniaczej Pirate Beach, czy po prostu spojrzeć na nie z góry. Nie wyjeżdżaj z Korfu, dopóki nie zobaczysz tego niesamowitego krajobrazu.

Na plaże w zatoczce Porto Timoni nie dostaniesz się jednak tak łatwo. Prowadzi do nich ok. 30 – 40 minutowy szlak z wioski Afionas. Szlak nie jest bardzo wymagający, ale wskazane jest stabilne obuwie. Nie wybieraj się tam w japonkach, bo możesz mieć problem. Zabierz też prowiant i wodę, bo na plażach nie ma żadnej infrastruktury. Po drodze do zatoczki miniesz miejsce, z którego rozpościera się cudowny (pocztówkowy) widok na Porto Timoni. Nie da się go przeoczyć, gdyż nawet poza sezonem kilka osób zawsze stoi w kolejce, żeby zrobić zdjęcie 😉

Na plaże Porto Timoni można się również dostać łodzią, przykładowo z wioski Agios Georgios. Jednak wtedy ominą Cię najlepsze widoki na zatokę z góry.

 • POŁOŻENIE: północ wyspy (Afionas)
 • PODŁOŻE: żwirek
 • INFRASTRUKTURA: Na plażach nie ma żadnej infrastruktury.
 • POPULARNOŚĆ: oblegana, ale turyści zwykle spędzają tu mało czasu.
plaże Korfu

Agios Georgios Beach

Plaża Agios Georgios jest położona na północnym-zachodzie wyspy Korfu i przez wielu uważana jest za jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Ja nie do końca zgadzam się z tą opinią, za to uważam, że jest to bardzo dobry wybór dla rodzin z dziećmi. Miejscowość Agios Georgios jest często wybierana na pierwsze wakacje na Korfu, również biura podróży wysyłają tutaj swoich klientów. Dlatego znajdziesz tu całą plażową infrastrukturę, restauracje czy bary. Jest też dość sporo ludzi, ale nie musisz obawiać się hałasu czy imprezowego charakteru miejscowości.

Plaża Agios Georgios ciągnie się przez około 3 km, dzięki czemu nie trudno znaleźć bardziej ustronne miejsce.

 • POŁOŻENIE: północ wyspy (Agios Georgios)
 • PODŁOŻE: piasek, żwirek
 • INFRASTRUKTURA: Na plaży znajduje się cała potrzebna infrastruktura, w tym bary, leżaki, wypożyczalnie sprzętu wodnego.
 • POPULARNOŚĆ: oblegana, ale można znaleźć spokojniejsze odcinki.
plaże Korfu

Rovinia Beach

Rovinia Beach to piękna plaża, otoczona z dwóch stron klifami, do tego dość popularna wśród miejscowych. Jeśli na plażę przychodzą miejscowi to wiedz, że to dobry znak! Zazwyczaj wybierają oni miejsca mniej turystyczne, ukryte, a do tego niesamowicie piękne.

Do plaży Rovinia prowadzi ścieżka ze schodami, jest też mały parking wśród drzew oliwnych, na którym można zostawić samochód (koszt: 3 euro/cały dzień). Okolica prezentuje się niezwykle urokliwie!

Sam dojazd do Rovinia Beach może być trochę utrudniony, gdyż nie jest on dobrze oznaczony. W miejscowości Liapades skieruj się w stronę supermarketu Athena, a przed sklepem skręć w lewo. Następnie wypatruj na drzewie tabliczki ze strzałką “Rovinia Beach”. Na pewno trafisz na miejsce!

Plaża jest ustronna, bez jakiejkolwiek infrastruktury, co zdecydowanie działa na jej korzyść. W sezonie na plażę przypływa łódka z zaopatrzeniem, tzw. canteen boat.

 • POŁOŻENIE: północ wyspy (Liapades)
 • PODŁOŻE: żwirek i drobne kamienie
 • INFRASTRUKTURA: Na plaży brak infrastruktury
 • POPULARNOŚĆ: kameralna

Agios Spiridon Beach

Agios Spiridon Beach to jedna z kilku plaż znajdujących się w miejscowości Paleokastritsa. Plaże: Agios Spiridon, Agios Peros i Ampelaki Beach są położone w pięknej zatoczce, otoczone klifami, zaś sama miejscowość przyciąga co roku masę turystów. I nic w tym dziwnego! Miejsce jest obłędne, ale przez to, trzeba przyznać, dość zatłoczone nawet poza sezonem. Przy plaży znajduje się pomost, z którego możesz wyruszyć na wycieczki łodzią po okolicznych zatoczkach, plażach i jaskiniach. Plaża Agios Spiridon jest położona dość blisko drogi, co może stanowić mały minus. Za to pod ręką masz restauracje i bary!

Okolica też jest warta odwiedzenia, w tym chociażby prawosławny klasztor Panagia Theotokou górujący nad zatoką czy ruiny zamku Angelokastro.

 • POŁOŻENIE: północ wyspy (Paleokastritsa)
 • PODŁOŻE: piasek i żwirek
 • INFRASTRUKTURA: Na plaży znajduje się cała potrzebna infrastruktura, w tym bary, restauracje, leżaki, wypożyczalnie sprzętu wodnego, przystań dla łódek.
 • POPULARNOŚĆ: oblegana

Kalami Beach

Plaża Kalami była niegdyś zamkniętą, prywatną plażą, należącą do brytyjskiego klubu. Na szczęście te czasy już minęły i obecnie każdy może z niej skorzystać. Ta piękna, spokojna plaża rozciąga się w malowniczej zatoczce, przy której stoi sławny Biały Dom brytyjskiego pisarza Lawrance’a Durrella (White House). Z plaży rozciąga się widok na albańskie wybrzeże, które znajduje się w dość bliskiej odległości od Kalami. Poza sezonem na plaży znajdowało się dosłownie kilku ludzi, więc to idealna miejscówka na popołudniowy chill z książką.

 • POŁOŻENIE: północ wyspy (Kalami)
 • PODŁOŻE: kamienista
 • INFRASTRUKTURA: Na plaży znajduje się cała infrastruktura, w tym bary, restauracje i leżaki.
 • POPULARNOŚĆ: kameralna

Arkoudilas Beach

Arkoudilas Beach to bajeczna, piaszczysta plaża na południowym krańcu wyspy. Dla mnie była ona ogromnym zaskoczeniem, po tym, jak widzieliśmy niezbyt ciekawą okolicę miejscowości Kavos. Dotarcie na samą plażę nie należy do najprostszych, ale nie poddawaj się. Wiedzie tam wyboista, szutrowa droga, ale zdecydowanie warto się przedostać przez te wyboje. Na końcu czeka nagroda! Plaża Arkoudilas jest fantastyczna!

My odwiedziliśmy Arkoudilas Beach poza sezonem i byliśmy na niej praktycznie sami. Ponoć plaża w szczycie sezonu także nie jest oblegana, więc to bardzo dobry znak. Plaża jest długa i szeroka, otoczona wysokimi klifami. Widoki, jakie serwuje Ci Arkoudilas Beach tak bardzo różnią się od (chociażby) plaż w Paleokastritsy, że można się zastanawiać, czy to wciąż Korfu 😉 Niesamowicie piękne miejsce!

Dla mnie plaża Arkoudilas zajmuje bardzo wysokie miejsce wśród wszystkich plaż, jakie odwiedziłam na Korfu. Pamiętaj jednak, żeby do plażowania na niej się przygotować, zabrać własny prowiant, wodę. W pobliżu znajdują się ruiny monastyru czy punkt widokowy na plażę, gdzie również warto podjechać.

* Na mapce, którą zamieściłam na końcu wpisu znajdziesz plażę Arkoudilas pod nazwą Potamakia Beach.

 • POŁOŻENIE: południe wyspy (Kavos)
 • PODŁOŻE: piasek
 • INFRASTRUKTURA: Na plaży praktycznie nie ma żadnej infrastruktury. W sezonie jest szansa na wypożyczenie leżaków.
 • POPULARNOŚĆ: kameralna

Halikounas Beach

Długa, szeroka, piaszczysta plaża po horyzont, a do tego możliwość obserwowania różowych flamingów w ich naturalnym środowisku. I jak to brzmi? Przekonałam Cię do odwiedzenia Halikounas Beach? Była to pierwsza plaża, którą odwiedziliśmy na południu wyspy i od razu się zachwyciliśmy. Poza sezonem plaża wyglądała praktycznie na opuszczoną, co sprawiło, że dla nas miała jeszcze więcej uroku.

Plażowanie możesz połączyć z odwiedzeniem jeziora Korission, które jest schronieniem dla wielu gatunków ptaków, w tym majestatycznych flamingów. Jesienią jest duża szansa na zaobserwowanie tych ptaków, bo przylatują wtedy nad jezioro.

plaże Korfu

Na Halikounas Beach dość mocno wieje wiatr, więc jest to idealna miejscówka dla kitesurferów. W sezonie na plaży jest możliwość wypożyczenia leżaków, działa też surferski bar.

 • POŁOŻENIE: południe wyspy (Melitiei)
 • PODŁOŻE: piasek
 • INFRASTRUKTURA: Na plaży praktycznie nie ma żadnej infrastruktury. W sezonie działa bar i są leżaki do wypożyczenia.
 • POPULARNOŚĆ: kameralna

Bataria Beach

Bataria Beach w miejscowości Kassiopi totalnie nas zauroczyła, dlatego odwiedziliśmy ją dwukrotnie! Jest to mała, kamienista plażyczka z cudnym widokiem na albańskie wybrzeże. Późną jesienią woda w tym miejscu w morzu była na tyle ciepła, że bez problemu się kąpaliśmy. Domyślam się jednak, że Bataria Beach w sezonie może być strasznie zatłoczona. Przy plaży znajduje się mały, darmowy parking, jest też restauracja i bar. Polecam przyjechać tu wcześnie rano, żeby załapać się na wolne miejsce. Warto!

Samo Kassiopi również jest warte zobaczenia. To bardzo przyjemne portowe miasteczko z mnóstwem lokalnych tawern i knajpek.

*Na mapce znajdziesz plażę Bataria pod nazwą Paralia Mpataria.

 • POŁOŻENIE: północ wyspy (Kassiopi)
 • PODŁOŻE: żwirek i drobne kamienie
 • INFRASTRUKTURA: Na plaży znajduje się infrastruktura – można wypożyczyć leżaki, a w pobliżu jest bar i restauracja.
 • POPULARNOŚĆ: oblegana
plaże Korfu

Avlaki Beach

Plaża Avlaki również znajduje się w Kassiopi, jednak jest położona bardziej poza centrum miejscowości. Plaża jest sporych rozmiarów i w sezonie można wypożyczyć tam leżaki. Poza sezonem była to idealna plaża na spokojny wypoczynek. Krystalicznie czysta woda, łagodne zejście do wody i praktycznie zero ludzi. My odwiedziliśmy Avlaki Beach tylko na godzinę, przy okazji zwiedzania okolicy, ale widzieliśmy sporo miejscowych, którzy rozkładali się na plaży z całymi rodzinami.

 • POŁOŻENIE: północ wyspy (Kassiopi)
 • PODŁOŻE: żwirek i drobne kamienie
 • INFRASTRUKTURA: Na plaży w sezonie można wypożyczyć leżaki, działa tam również restauracja.
 • POPULARNOŚĆ: kameralna

Canal d’Amour

Kanał Miłości, czyli Canal d’Amour to jedno z najpopularniejszych miejsc na wyspie Korfu. Nie jest ono jednak odwiedzane ze względu na przepiękną plażę, ale szczególne formacje skalne i krążącą o tym miejscu legendę. W gruncie rzeczy sama plaża przy Kanale Miłości jest mikroskopijna, ale bardzo oblegana. Wysokie skały piaskowca i wcinająca się w nie turkusowa woda, mimo to robią duże wrażenie. Miłośnikom skoków do wody z pewnością Kanał Miłości przypadnie do gustu. Ze skał piaskowca często skacze się do wody, jest tam też zamontowana specjalna lina.

Dla mnie jednak Canal d’Amour jest miejscem do odwiedzenia, a nie do plażowania. Co nie przeszkadza temu, by Canal d’Amour znajdował się w moim zestawieniu 😉 W Sidari znajdują się jeszcze inne plaże, więc jeśli masz ochotę spędzić dzień w tym kurorcie to polecam Ci wybrać się na jedną z większych plaż.

 • POŁOŻENIE: północ wyspy (Sidari)
 • PODŁOŻE: piasek
 • INFRASTRUKTURA: Na plaży znajdują się leżaki, a w pobliżu jest mnóstwo restauracji, knajpek, straganów.
 • POPULARNOŚĆ: oblegana
plaże Korfu

La Grotta – bonus

Na końcu chciałam Ci pokazać jeszcze jedno wyjątkowe miejsce. I choć nie jest to plaża w dosłownym znaczeniu, to jednak plażować się tu da! W Paleokastritsy znajduje się bar o nazwie La Grotta. Jest to bardzo oryginalne miejsce, ukryte wśród klifów i skał, a prowadzą do niego strome schody. Ludzie przychodzą tu głównie, by poskakać z klifów, ale nie jest to obowiązkowe 😉 Widoki obłędne! Moim zdaniem, La Grotta to fajny pomysł na wypoczynek we dwoje.

Niestety w trakcie naszego pobytu bar był już zamknięty, ale liczę, że jeszcze kiedyś uda się odwiedzić to miejsce w sezonie.

 • POŁOŻENIE: północ wyspy (Paleokastritsa)
 • PODŁOŻE: kamienie, skały
 • INFRASTRUKTURA: W sezonie działa bar La Grotta, zaś poza sezonem można tu znaleźć kilka leżaków.
 • POPULARNOŚĆ: kameralna

Mapa

Podsumowanie

Wyspa Korfu oferuje Ci wielką różnorodność, znajdziesz tu przepiękne plaże, a krajobrazy na wyspie nie są monotonne. Na wakacyjny wypoczynek możesz wybrać kameralną plażę, albo jedną z popularniejszych miejscówek. Są tu zarówno dzikie plaże, wybierane najchętniej przez pary, jak i większe, piaszczyste plaże z udogodnieniami, które idealnie nadają się na rodzinny wypoczynek.

A Ty byłaś/eś na Korfu? Która plaża najbardziej przypadła Ci do gustu? Daj znać w komentarzu, jakiej plaży Twoim zdaniem brakuje w tym zestawieniu.

podpis

Jeśli spodobały Ci się treści na moim blogu i zastanawiasz się, jak można się odwdzięczyć to już spieszę z odpowiedzią 😉 Postaw mi kawę, a w ten sposób wesprzesz moją działalność tu na blogu!

Bardzo Ci dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to


NEWSLETTER
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych wyżej danych osobowych w celu otrzymywania informacji handlowych, marketingowych i reklamowych. MailChimp ( more information )
Chcesz otrzymywać wartościową wiedzę, porady i opinie wcześniej niż inni? Zapisz się na mój newsletter i odbierz darmowy prezent - podróżną check-listę!
Szanuję Twoją prywatność! Nie będę rozsyłać spamu. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *