Marta Jeleń Łania na tropie

O mnie

Nazywam się Marta Jeleń i z wykształcenia jestem prawniczką. Pracowałam w kancelariach adwokackich i radcowskich, a w tym samym czasie ukończyłam aplikację radcowską. Cieszę się, że trafiłeś na mojego bloga 🙂 Pewnie zdążyłeś się już zorientować, że nie dotyczy on zagadnień prawniczych. W końcu nie samą pracą żyje człowiek!

Od niedawna jestem pełnoetatową mamą Anastazji, która dołączyła do naszego podróżniczego teamu i codziennie uczy nas cierpliwości. Dzięki niej moje podróże zyskały całkiem nowy wymiar 🙂

Uwielbiam podróżować i pisać! Z tych moich dwóch największych pasji narodził się pomysł na bloga podróżniczego!

Piszę od dawna i wreszcie zdecydowałam się wyjść poza własną szufladę!!! Chcę się dzielić z Wami moimi podróżniczymi (i nie tylko) doświadczeniami, a jednocześnie samej uczyć się całkiem nowych umiejętności.

Podróżniczego bakcyla złapałam na dobre w 2010 r., kiedy odbyłam moją pierwszą daleką podróż. Pojechałam wtedy na miesięczny wolontariat do Indii i zrozumiałam, że wystarczy dobry plan, chęci, zapakowany plecak i determinacja, by każdy zakątek świata był w naszym zasięgu.

Jestem wielką entuzjastką podróżowania na własną rękę, lubię aktywny wypoczynek w górach, ale jeszcze bardziej kocham szum fal. Wypróbowałam dotychczas kilka sposobów podróżowania, w tym autostop. Uważam, że za każdą udaną podróżą stoją niecodzienne przygody, nowo poznani ludzie, ale przede wszystkim nieszablonowe myślenie i otwartość samych podróżujących.

Nie wyobrażam sobie poranka bez świeżo zaparzonej kawy ☕ Wprawia w ruch moje trybiki i napędza do działania, dlatego nieważne czy w podróży, w domu, czy w pracy … bez kawy się nie ruszam! Pewnie się już domyślacie, co obowiązkowo przywożę z każdej podróży. Oczywiście kupuję lokalną kawę, najlepiej ziarnistą, a już idealnie to kawę ziarnistą w pięknej puszce, która sama w sobie jest pamiątką i później zdobi moją kuchnię. Przywożę też regionalne zaparzacze to kawy, mogę się pochwalić zaparzaczem phin do kawy po wietnamsku, który kupiłam w Hanoi 🙂

Łania na tropie to blog, na którym znajdziecie opowieści z moich podróży, ale przede wszystkim praktyczne porady, oceny i wskazówki. Sama przed każdą podróżą robię konkretny research w poszukiwaniu inspiracji, ale też przydatnych rad i jasnych instrukcji. Chciałabym, aby mój blog był dla Was takim miejscem pełnym inspiracji.

Poza ogólnymi relacjami z moich podróży, przeczytacie tu również szczegółowe porady dotyczące podróżowania z niemowlakiem, czy też wpisy prawniczo-podróżnicze.

Najbardziej chciałabym Wam przekazać, że podróżowanie na własną rękę to niesamowita przyjemność i ogromne pole możliwości. Nie myślcie, że to tylko udręka planowania czy niedogodności, które mogą pojawić się po drodze!

Zapraszam do czytania!


Jeśli spodobały Ci się treści na moim blogu i zastanawiasz się, jak można się odwdzięczyć to już spieszę z odpowiedzią 😉 Postaw mi kawę, a w ten sposób wesprzesz moją działalność tu na blogu!

Bardzo Ci dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to


NEWSLETTER
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych wyżej danych osobowych w celu otrzymywania informacji handlowych, marketingowych i reklamowych. MailChimp ( more information )
Chcesz otrzymywać wartościową wiedzę, porady i opinie wcześniej niż inni? Zapisz się na mój newsletter i odbierz darmowy prezent - podróżną check-listę!
Szanuję Twoją prywatność! Nie będę rozsyłać spamu. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.