O mnie

Nazywam się Marta Jeleń i z wykształcenia jestem prawniczką, a obecnie również aplikantką radcowską. Cieszę się, że trafiłeś na mojego bloga 🙂 Pewnie zdążyłeś się już zorientować, że nie dotyczy on zagadnień prawniczych. W końcu nie samą pracą żyje człowiek!

Uwielbiam podróżować i pisać! Z tych moich dwóch największych pasji narodził się pomysł na bloga podróżniczego!

Piszę od dawna i wreszcie zdecydowałam się wyjść poza własną szufladę!!! Chcę się dzielić z Wami moimi podróżniczymi (i nie tylko) doświadczeniami, a jednocześnie samej uczyć się całkiem nowych umiejętności.

Podróżniczego bakcyla złapałam na dobre w 2010 r., kiedy odbyłam moją pierwszą daleką podróż. Pojechałam wtedy na miesięczny wolontariat do Indii i zrozumiałam, że wystarczy dobry plan, chęci, zapakowany plecak i determinacja, by każdy zakątek świata był w naszym zasięgu.

Jestem wielką entuzjastką podróżowania na własną rękę, lubię aktywny wypoczynek w górach, ale jeszcze bardziej kocham szum fal. Wypróbowałam dotychczas kilka sposobów podróżowania, w tym autostop, o czym będziecie mogli przeczytać na blogu. Uważam, że za każdą udaną podróżą stoją niecodzienne przygody, nowo poznani ludzie, ale przede wszystkim nieszablonowe myślenie i otwartość samych podróżujących.

Nie wyobrażam sobie poranka bez świeżo zaparzonej kawy ☕ wprawia w ruch moje trybiki i napędza do działania, dlatego nieważne czy w podróży, w domu, czy w pracy … bez kawy się nie ruszam! Pewnie się już domyślacie, co obowiązkowo przywożę z (prawie) każdej podróży. Oczywiście kupuję lokalną kawę, najlepiej ziarnistą, a już idealnie to kawę ziarnistą w pięknej puszce, która sama w sobie jest pamiątką i później zdobi moją kuchnię. Przywożę też regionalne zaparzacze to kawy, mogę się pochwalić zaparzaczem phin do kawy po wietnamsku, który kupiłam w Hanoi 🙂

Kawa w Hanoi

Łania na tropie to blog, na którym przede wszystkim znajdziecie opowieści z moich podróży, praktyczne porady, oceny i wskazówki. Sama przed każdą podróżą robię konkrenty research w poszukiwaniu inspiracji, ale też przydatnych rad i jasnych instrukcji. Chciałabym, aby mój blog był dla Was miejscem pełnym inspiracji. Chciałabym, żeby więcej ludzi przekonało się do podróżowania na własną rękę i zaczęło widzieć w tym niesamowitą przyjemność i ogromne pole możliwości, a nie udrękę planowania czy niedogodności, które mogą pojawić się po drodze!

Zapraszam do czytania!


Jeśli spodobały Ci się treści na moim blogu i zastanawiasz się, jak można się odwdzięczyć to już spieszę z odpowiedzią 😉 Postaw mi kawę, a w ten sposób wesprzesz moją działalność tu na blogu!

Bardzo Ci dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to


NEWSLETTER
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych wyżej danych osobowych w celu otrzymywania informacji handlowych, marketingowych i reklamowych. MailChimp ( more information )
Chcesz otrzymywać wartościową wiedzę, porady i opinie wcześniej niż inni? Zapisz się na mój newsletter i odbierz darmowy prezent - podróżną check-listę!
Szanuję Twoją prywatność! Nie będę rozsyłać spamu. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.
%d bloggers like this: