Anaga Teneryfa
Europa,  Podróże,  Teneryfa

Góry Anaga na Teneryfie – atrakcje i punkty widokowe

Lubisz klimat rodem z filmów fantasy? Jeśli tak, to w Twoich planach na zwiedzanie Teneryfy nie może zabraknąć gór Anaga. To najstarsze góry na Teneryfie, położone w północno-wschodniej części wyspy. W tym regionie Teneryfy możesz liczyć na piękne, czasem mgliste krajobrazy, które tworzą romantyczną, wręcz powiedziałabym tajemniczą scenerię.

Zapraszam na wycieczkę po górach Anaga!

Mirador de Jardina

Mieszkając na południu Teneryfy, w góry Anaga przyjechaliśmy od strony miasta La Laguna. Pierwszym punktem widokowym, przy którym się zatrzymaliśmy był Mirador de Jardina. Jest on usytuowany przy trasie TF-12, a parking znajduje się dosłownie w połowie ostrej serpentyny. Nie musisz się jednak martwić, bo zatoczka jest duża i dobrze widoczna z drogi. Nie da się jej przeoczyć! 🙂

Z punktu widokowego Mirador de Jardina rozpościera się przepiękna panorama nie tylko na pobliską miejscowość Jardina, ale również na miasto La Lagunę, które delikatnie majaczy w tle. Przyjeżdżając od strony surowego i wulkanicznego południa wyspy, zostaliśmy praktycznie “oślepieni” soczystą zielenią! A to dopiero zapowiedź Anaga Rural Parku.

Ścieżka Zmysłów

Ścieżka Zmysłów (Sendero de los Sentidos) to kolejny punkt na mapie odkrywania regionu gór Anaga. To szlak górski, który prowadzi przez pradawne lasy wawrzynowe, pokrywające niegdyś ten obszar świata. Wejście na Ścieżkę Zmysłów znajduje się w miejscowości Cruz del Carmen, tuż obok centrum turystycznego Anaga Rural Park. Znajdziesz tu duży parking, kawiarnię, sklepik z pamiątkami, a niedaleko jest też restauracja.

Sendero de los Sentidos to właściwie trzy krótkie ścieżki o różnych długościach. Pierwsza – najkrótsza – mierzy około 300 metrów i jest przystosowana do osób niepełnosprawnych. Druga liczy nieco ponad 500 metrów, a trzecia – najdłuższa to około 1200 metrów trasy. Wszystkie te szlaki nie są zbyt wymagające, warto jednak zaopatrzyć się w dobre buty i polar. W końcu góry Anaga to najchłodniejszy obszar na całej Teneryfie. 😉 Na szlakach znajdziesz tablice informacyjne z wyjaśnieniami, jak odbierać otaczającą Cię naturę konkretnymi zmysłami.

Wejście na Ścieżkę Zmysłów jest bezpłatne.

Droga do Taganana

Po spacerze Ścieżką Zmysłów pojechaliśmy dalej w kierunku wioski Taganana. Kręta droga prowadzi najpierw trasą TF-12, a później TF-134. Mimo, że to tylko niebagatelne 20 km, to nastaw się na długą jazdę. Górskie serpentyny nie pozwalają na szybkie pokonanie drogi. Jednak to nie zakręty głównie spowalniają kierowców na tej trasie! Robią to oszałamiające widoki!

Chyba nie muszę nikogo przekonywać, że warto zatrzymać się przy kilku punktach widokowych na trasie do Taganana. Krajobraz jest tu niesamowicie piękny – zielone górskie hale i utopione we wzgórzach malownicze wioski. Góry Anaga powstały około 7 do 9 milionów lat temu w wyniku erupcji wulkanu, dlatego jest to najstarsza część Teneryfy. Cały obszar objęty jest ochroną z uwagi na występujące tu endemiczne gatunki.

Na poniższej mapie zaznaczyłam trasę i kilka punktów widokowych, przy których się zatrzymywaliśmy.

Anaga

Playa de Benijo

Wioska Taganana nie była naszą finalną destynacją tego dnia. Pojechaliśmy dalej aż do Benijo. A tam czekała na nas jedna z najpiękniejszych plaż całej Teneryfy – Playa de Benijo. Opisałam ją już w osobnym poście, więc koniecznie tam zajrzyj 🙂

Na tej plaży dzieje się prawdziwa magia!

Podsumowanie

Góry Anaga na Teneryfie to dla mnie mnóstwo zaczarowanych miejsc! Przejechaliśmy samochodem całą trasę przez ten region od południa aż na północ wyspy. W tym wpisie przedstawiłam kilka atrakcji i punktów widokowych, które robią ogromne wrażenie na odwiedzających. W tych miejscach da się odczuć, jak potężna jest siła natury!

Góry Anaga to również wspaniały obszar do trekkingu. Jest tu mnóstwo pieszych szlaków, które można eksplorować całymi tygodniami. Mam nadzieję, że jak nasza córka trochę podrośnie to wybierzemy się z nią ponownie na Teneryfę i odkryjemy kilka tych górskich szlaków. Jak Ci się podobają góry Anaga?

podpis

Jeśli spodobały Ci się treści na moim blogu i zastanawiasz się, jak można się odwdzięczyć to już spieszę z odpowiedzią 😉 Postaw mi kawę, a w ten sposób wesprzesz moją działalność tu na blogu!

Bardzo Ci dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to


NEWSLETTER
Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych wyżej danych osobowych w celu otrzymywania informacji handlowych, marketingowych i reklamowych. MailChimp ( more information )
Chcesz otrzymywać wartościową wiedzę, porady i opinie wcześniej niż inni? Zapisz się na mój newsletter i odbierz darmowy prezent - podróżną check-listę!
Szanuję Twoją prywatność! Nie będę rozsyłać spamu. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *